BMHR - Proteza Birmingham Mid Head Resection

Chorzy,borykający się ze zwyrodnieniem stawów biodrowych, zainteresowani kapoplastyką BMHR zadają sobie pytania: Kiedy jest dobry moment na taką operację? Czy nie za wcześnie? Czy nie za późno?
Odpowiedzi na te pytanie, zasadniczo udziela lekarz ortopeda, lecz w zasadzie, ten rodzaj protezy nie daje prawie żadnych ograniczeń. Na "nią" w sumie nigdy nie jest za późno. Jedyną (chyba?) dyskwalifikacją do wszczepienia BMHR-a jest mała gęstość kości. Z jakich badań należy skorzystać aby to ustalić? Badanie te nazywa się scyntygrafia. Na temat tych badań należy przeczytać na Forum Bioderko http://forumbioderko.pl/viewtopic.php?t=256 Jest tam dość dogłebnie wytłumaczone na czym polega to badanie.
Jakie badania potrzebne są w piekarskim szpitalu, gdy cię zakwalifikują do alloplastyki BMHR?
Ja musiałam zrobić:
- wyleczyć wszystkie ząbki (zaświadczenie od stomatologa tzw sanacja jamy ustnej)
- szczepienie WZW typu B
- EKG
- krew
- mocz
- zaświadczenie od lekarza internisty o dopuszczeniu do operacji


Znalezione w necie:
- Protezy można implantować młodym ludziom, w szczególności mężczyznom w przypadkach martwicy kości udowej - wyjaśnia  dyrektor szpitala urazowego. - Ten typ endoprotezy powoduje, że zachowane są wszystkie kąty w stawie biodrowym, a pacjent porusza się tak samo jak przed zabiegiem - mówi. 
Szkopuł w tym, że nie każdy pacjent znajdzie się w gronie szczęśliwców.
- Pacjenci są kwalifikowani do tego typu zabiegów pod względem zmian w stawie biodrowym - zdradza Koczy.
Znaczy to tyle, że w pierwszej kolejności na stół trafiają właśnie pacjenci zagrożeni martwicą. A najlepsi specjaliści i niemal bezbolesne leczenie przyciągają pacjentów z całej Polski. I w przypadku wymiany stawu biodrowego kolejka nas nie ominie. Chyba że schorzenie zagraża życiu. Wówczas ze wskazań medycznych pacjent niemal natychmiast trafia na stół operacyjny. 


Brak komentarzy: